«Нашим завданням є відтворення в головних рисах історичного розвитку українського народу або, точніше, тих етнографічно-політичних груп, з яких протягом століть формується те, що ми розуміємо тепер, як український народ…».[5]

«… автор не претендує на вичерпне висвітлення всієї стародавньої історії України, що розпочалася 1 мільйон років тому з появою перших людських істот на наших тернах… Українська етнокультура сформувалася на основі безцінних надбань, полишених у спадок сотнями стародавніх народів, що жили на українських землях…»[6].

«Україна – значить «земля, що лежить скраю»…Найперші сліди людських поселень на Україні сягають за 150 тис. років…»

«Україна – смуга степів, гір та лісів на північ від Чорного моря, відома грекам як Pontos euxeinos, – була важливою частиною цього (Середземноморського – К. М) світу… Але складений ним (Геродотом – К. М.) докладний опис Скіфів та земель і народів, якими вони правлять, робить його не лише першим істориком, а й першим географом та етнографом України».

«З племен зрубної культури у XVI – XV ст. до н. е. виділилися кіммерійці – іраномовний етнос, який став першим населенням на території України… Першим суб’єктом писемної історії на території України, в якому поняття території пов’язалося з боговстановленою спадковою владою царів, стало Скіфське царство VІ-ІІІ ст. до н.е. – протодержавне утворення, створене іраномовними племенами скіфів.»[7].

«Найдавнішими зафіксованими мешканцями України (звичайно, ж території – К. М.) були греки».[8]

Історія України – це «історія земель сучасної України, українського народу та інших її мешканців, що проживають на території України, від доісторичних часів до сьогодення».


СПРАВЖНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

[1] Сергій Наливайко. Етнічна історія Давньої України. – Науково-дослідний інститут українознавства МОН України. – К., “Євшан-Зілля”, 2007. с. 52.

[2] Ярослав Грицак. Подолати минуле: глобальна історія України. — Київ: Портал, 2022. с. 10.

[3] Н. Яковенко. Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII ст. с. 10.

[4] Н. Яковенко. Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII ст. с. 17.

[5] Грушевський М. Нарис історії українського народу. Перекл. І. Б. Грича, В. Кавунника. – Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2022. с. 37.

[6] Леонід Залізняк. Стародавня історія України. — К., Темпора, 2012. с. 10.

[7] Н. Яковенко. Нарис історії України з найдавніших часів до кінця XVIII ст. с. 16, 17.

[8] https://www.youtube.com/watch?v=OZlgAYG0uec&list=PLe6NcH-LB5H1q4e9efd93d8Yet7I7kOA4&index=23

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *